teatr grecko-rzymskiUmiarkowany klimat i luksusowe życie sprawiają, że miasto jest jedną z popularniejszych miejscowości na wyspie.

Taormina posiada jedną z lepszych plaż na Sycylii (kamienistą). Widok na cypel, który można oglądać z miasta, położonego na wzniesieniu, jest oszałamiający.

Jest to miejsce typowo turystyczne, wieczorami "tłumy" wylegają na wąskie uliczki. Klimat tego miejsca jest oszałamiający. Mimo tego, że jest dosyć tłoczno ale też bezpiecznie (policja stoi na każdym rogu).

Aby ograniczyć ruch samochodowy, miasto zdecydowano, że przyjeżdżające tam autokary dojeżdżają tylko do dolnego, olbrzymiego parkingu. Po opuszczeniu autokaru, do miasta dowożą turystów podstawione miejskie autobusy (a raczej mini busy, są one niesamowicie zatłoczone). Z placu, na którym lądujemy wszędzie jest blisko na piechotę.

W centrum miasta znajdują się hotele które przekształcono z XIX wiecznych willi. Znajduje się tam także wiele zabytków, jednym z nich jest teatr grecko - rzymski (czynny jedynie do 19.00), z którego rozpościera się przepiękny widok na Etnę.